EDK’da Ne Var?

“Eğitimde Değişimin Yeni Durağı Konya”

2015 yılından bu yana, İstanbul’da ve İzmir’de gerçekleşen Eğitimde Değişim Konferansı (EDK); 20 Nisan 2019 tarihinde Konya’da yapılacaktır.

Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından düzenlenen Eğitimde Değişim Konferansı/Konya,  Anadolu’nun dünyaya açılan kapısı Selçuklu Kongre Merkezi’nde Dr.Öğr.Üyesi Bengü TÜRKOĞLU başkanlığında siz değerli misafirlerini ağırlamak için gün sayıyor.

NEDEN EDK?

Eğitim; okullardan çok daha büyük, yaşayan, dinamik, yaşam için ve yaşamın içinde var olan bir kavram. Değişim ise “Değişmeyen tek şey değişimdir.” klişesini içinde barındıran kaçınılmaz bir gerçek.

Dünya var olduğundan beri, bir değişim sürecindedir ve değişim, gelişimi doğurur. İşte tam da bu amaçla “Değişimin Bir Parçası Ol mottosuyla bir araya geliyoruz. Türkiye’nin önde gelen eğitimcileri, akademisyenleri, birçok konferansta ana konuşmacı olan uzmanları, eğitim sevdalıları; tecrübelerini, deneyimlerini, hikâyelerini EDK’da paylaşacaklar.

Bunun için, siz eğitime kafa yoran ve birlikte değişimin bir parçası olmaktan onur duyacağımız misafirlerimizi atölye/sunu ve panellerimize bekliyoruz.

Konuşmacı listemiz için tıklayınız.

 

ATÖLYELER

Konfiçyus der ki:

Duyarsam, unuturum,

Görürsem, hatırlarım,

Yaparsam, anlarım.

Evet! Uygulama vakti.

İlgi alanınıza giren ya da merak ettiğiniz bir konuyu uygulamalı olarak öğrenebileceğiniz ve  kendinizi geliştirebilme fırsatını bulabileceğiniz atölyeler sizleri bekliyor.

Alanında uzman akademisyenler ve eğitimcilerin liderliğinde yürütülen atölyeler eş zamanlı olup, atölye süresi 2 saattir.

Atölyelerimizde katılım sonunda sertifikaları mail yoluyla gönderilecektir.

PANELLER

EDKKonya sizleri alanında uzman, değişimin öncüsü eğitimcilerle buluşturacak panellere  davet ediyor. Birçok uzmanın katılacağı “roundtable” konseptinde planlanan panel oturumlarında eğitimin can alıcı meseleleri tartışılacak, katılımcılar birçok farklı görüşü bir arada öğrenme ve tartışma fırsatı bulacaklar.

EŞ ZAMANLI OTURUMLAR/SUNUMLAR

Eş zamanlı gerçekleşecek bu ilham verici oturumlarda uzmanlar  sınıf içi uygulamaları ve araştırma bulgularını sizlerle paylaşacaklar. Sunumlar birçok tema ve içeriktedir.

TEMALAR

Yaratıcı Düşünme, STEM, Eğitimde Yapay Zeka, Öğrenme Analitiği, Eğitimde Farklılaştırma, Özel Eğitim, Düşünme Eğitimi, UBD, Yaratıcı Yazarlık, Yaratıcı Okuma, Kodlama, Maker, Okullarda Teknoloji Entegrasyonu, Soru Yazma Teknikleri, Çocuklar İçin Felsefe ve çok daha fazlası…

AKTİVİTELER

Katılımcıların dinlenmek ve meslektaşları ile birlikte eğlenmek için zamana ihtiyaçları olacağına inanıyoruz. Bu amaçla bazı eğlenceli etkinlikler planladık. Birçok farklı sürprizin sizleri beklediğini belirtmeden geçemeyeceğiz. “Sahne Senin” alanını ziyaret etmeyi unutmayın!

KİŞİSEL ÖĞRENME AĞINIZI OLUŞTURUN

Bu konferans ile aynı zamanda meslektaşların birbirleriyle tanışmalarını ve kişisel öğrenme ağlarını geliştirmelerini de istiyoruz. Biliyoruz ki; birlikte çok daha güçlüyüz.

Bunun için; sosyal toplantılar, kahve molaları, eğlenceli oturum araları ile yepyeni dostluklar ve bağlantılar kurma vakti.

KATILIMCILAR

  • Öğretmenler
  • Okul Yöneticileri
  • Akademisyenler
  • Öğretmen Adayları
  • Ebeveynler
  • Eğitimde Değişime İnanan Eğitim Gönüllüleri

KONFERANS TARİHİ

Eğitimde Değişim Konferansı 20 Nisan 2019 Cumartesi günü yapılacaktır.

KONFERANS YERİ

Selçuklu Kongre Merkezi  Selçuklu/ KONYA.

Yaşam boyu öğrenmeye gönül vermiş eğitim alanında yaptığı yenilikler ile yarının eğitimini, öğrencilerini anlamak ve onlara rehberlik etmek isteyen tüm siz değerli misafirlerimizi  aramızda görmek istiyoruz.

 

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz.

Twitter: @egitimdedegisim

Instagram:@egitimdedegisim

Fecebook: Eğitimde Değişim Konferansı

#EDKKonya  #EDK19