Eğitimde Değişim için Yeniden Buluşuyoruz!

 Eğitimde Değişim için Yeniden Buluşuyoruz!

Eğitimde değişim için yeniden yüz yüze buluşuyoruz! 

EDK pandemi sonrasında ilk defa öğretmenleri, akademisyenleri, yöneticileri, kurucuları, eğitim liderleri ve eğitime gönül veren tüm paydaşları yeniden yüz yüze buluşturacak. 

8.si düzenlenen EDK, 19 Mart 2022 Cumartesi günü İstanbul Aydın Üniversitesi ev sahipliğinde Florya Yerleşkesinde düzenlenecek.

Eğitimde değişimi her yönüyle ele almak, deneyimlerimizi paylaşmak için tekrar bir araya gelecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Eğitimi okul duvarları ile sınırlandırmayan, bir meslek başlığı altına sığmayacağının farkında olan her bireyin eğitim-öğretim yolculuğuna dahil olmak istiyoruz. Bu deneyim yolculuğunda bizlere katılan tüm katılımcılarımıza şimdiden teşekkür ederiz. 

Düzenlendiği ilk günden beri Türkiye’nin dört bir yanından öğretmenler, akademisyenler, eğitim yöneticileri, üniversite öğrencilerinden büyük ilgi gören 8. EDK; açılış konuşmaları, açılış paneli, eş zamanlı paneller, sunumlar ve atölyelerden oluşmaktadır.

  1. EDK katılımcıları, gün boyu devam edecek panellerde ülkemizde eğitim alanındaki nitelikli çalışmalarıyla öne çıkan konuşmacılarımızla bir araya gelecek ve aynı zamanda yapılandırılmış konu başlıklarında gruplandırılmış eğitimde iyi örneklerin de yer aldığı sunum ve atölyeler ile unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı elde edeceklerdir.

Dr. Serkan DEMİR’in sunuculuğunda gerçekleşecek 8. EDK’da Doç. Dr. Yavuz SAMUR’un açılış konuşmasının ardından başlayacak “Eğitimde Dönüşüm” açılış panelinde; Prof. Dr. Elif Yeşim ÜSTÜN moderatör, Prof. Dr. İrfan ERDOĞAN, Prof. Dr. Cem BALÇIKANLI, Doç. Dr. Sertel ALTUN konuşmacı olarak yer alacak.

“Okullarda Yeni Paradigmalar” panelinde; EDK22 Organizasyon Komitesi Başkanı Emine BÖRÜHAN moderatör, Burcu AYBAT, Prof. Dr. Murat GÜNEL, Elif PEHLEVAN konuşmacı olarak yer alacak. 

“Eğitimde Teknolojik Dönüşüm” paneli; Doç. Dr. Devrim AKGÜNDÜZ moderatörlüğünde, Prof. Dr. M.Kemal ÖZDEN, Eyyüp TANYILDIZ, Zafer KARADAYI’nın konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleştirilecek. 

“Öğretmenin İyi Olma Halinde STK Katkısı” panelinde; EDK22 Organizasyon Komitesi Üyesi Esin YILMAZ  moderatörlüğünde, Yeliz DÜŞKÜN – Eğitim Reformu Girişimi (ERG), Gizem OK ULUÇAY – Öğretmen Ağı, Arzu ATASOY – ÖRAV, Muammer DOLMACI – MEKTEPP katılımları ile gerçekleşecektir. 

“Üst Düzey Düşünme Becerilerinin Geliştirilmesine Yönelik Teknikler” panelinde; EDK22 Organizasyon Komitesi Üyesi Erkan ÖZKAN moderatör, Doç. Dr. Gülseren KARAGÖZ AKAR, Fatih Kürşad Cansu, Özgür ÖZDEMİR, Murat YOĞURTÇU, Eser DİLSÖZ konuşmacı olacak yer alacaktır.

Açılış panelinden sonra 4 panel ile eş zamanlı gerçekleştirilecek; oyunlaştırma, UBD ders tasarımı ve ders anlatım teknikleri, düşünme becerileri, çocuklar için felsefe, sosyal duygusal öğrenme, maker, STEM, yaratıcılık ve inovasyon, liderlik becerileri, ulusal-uluslararası projeler, eğitimde iyi örnekler ana başlıkları ile 24 sunum ve 24 atölyeye yer verilecektir.

  1. Eğitimde Değişim Konferansı öncesinde heyecanımızı sizlerle paylaşıyor ve sizleri de heyecanımıza ortak olmaya davet ediyoruz.

EDK22 Organizasyon Komitesi

 

KATILIMCI KAYDI

https://www.egitimdedegisim.com/edk-katilimci-kaydi/ linki yukarıya köprü yapılacak.