EDK19 HAKKINDA

Uzmanlardan öğrenebilir, diğer katılımcılardan ilham alabilir ve kişisel öğrenme ağınızı oluşturabilirsiniz. Eğitimde Değişim Konferansı #EDK19, katılımcıların uzmanlardan öğreneceği, meslektaşlarından ilham alacağı, iyi bir network oluşturacağı ve öğrenirken eğlenecekleri farklı bir konferans olarak tasarlandı.

Eğitimde Değişim Konferansı 2015 yılında 18 ülkeden, 1000 civarında katılımcı ile gerçekleşen Edtechist’in devamı olarak 2016 yılında MEF Üniversitesi işbirliği ile gerçekleşti.

Hedefimiz İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinde Eğitimde Değişim Konferansı’nı yapmak.

NEDEN EDK?

Türkiye’nin önde gelen eğitimcileri ve birçok konferansta ana konuşmacı olan uzmanlar EDK’da! Kendi alanlarında uzman eğitimciler tecrübelerini sertifikalı atölyeler ve panellerde paylaşacaklar. Amacımız öğretmenin merak ettiği bir konuyu önce uzmanından yarım gün sürecek atölyede öğrenmesi, öğleden sonra da 3 farklı öğretmenden aynı konuda uygulama örneği dinlemesi. 

KISACA PROGRAM

Katılımcılar sabah bölümünde öğlene kadar sürecek paralel atölyelere katılacaklar. Öğleden sonra 40’ar dakika sürecek paralel sunumlarda meslektaşlarınızdan iyi örnekleri dinleme şansını bulacaksınız. Konuşmacı değilseniz ama yine de sahneye çıkmak istiyorsanız kapanışta 2 dakika veya 5 dakika sürecek kısa konuşmalarla Teachmeet eğlencesine bekliyoruz.

ATÖLYELER

Sabah bölümünde yer alacak atölye çalışmalarında alanında uzman konuklarımızdan ilginizi çeken konulardaki atölye çalışmalarına katılabileceksiniz. 3 saat sürecek eş zamanlı atölye çalışmaları gerçekleştirilecek ve bu çalışmalarla katılımcılar konuyu derinlemesine öğrenerek kendilerini geliştirecekler. Katılımcılarımıza atölye uzmanı imzalı katılım sertifikası verilecektir. 

PANELLER

EDK19 sizleri alanında uzman katılımcılarla gerçekleşecek panel oturumlarına davet ediyor. Birçok uzmanın katılacağı “roundtable” konseptinde planlanan panel oturumlarında görüşler tartışılacak, katılımcılar birçok görüşü öğrenme ve tartışma fırsatı bulacaklar.

EŞZAMANLI OTURUMLAR/SUNUMLAR

Eş zamanlı gerçekleşecek bu ilham verici oturumlarda öğretmen ve uzmanlar sınıf deneyimlerini, araştırma bulgularını, okulda üniversite, flipped learning ve eğitim teknolojilerindeki son trendleri paylaşacaklar. Bu oturumlar öğleden sonra olacak ve farklı konularda geniş bir yelpaze sunulacak. Oturumlar, katılımcılar için ilham verici olacak şekilde planlanmıştır.

AKTİVİTELER

Katılımcıların dinlenmek ve meslektaşları ile birlikte eğlenmek için zamana ihtiyaçları olacağına inanıyoruz. Bu amaçla bazı eğlenceli etkinlikler planladık. Katılımcıları daha birçok sürpriz bekliyor olacak.

KİŞİSEL ÖĞRENME AĞINIZI OLUŞTURUN

Bu konferans aynı zamanda insanların birbirleriyle tanışmalarını ve bu şekilde kişisel öğrenme ağlarını oluşturmayı amaçlamakta. Sosyal toplantılar, kahve molaları, eğlenceli oturum araları ve sosyal bir yemek, yepyeni dostluklar ve  bağlantılar kurmanızı sağlayacaktır. 

KONFERANS YERİ

Eğitimde Değişim Konferansı İzmir Işıkkent Eğitim Kampüsü’nde yapılacaktır. Işıkkent Eğitim Kampüsü’ne EDK19’a ev sahipliği yaptığı için teşekkür ederiz.

KONFERANS TARİHİ

Eğitimde Değişim Konferansı 16 Şubat 2019 Cumartesi günü yapılacaktır.

ÖNEMLİ TARİHLER

Konferansla ilgili önemi tarihleri http://www.egitimdedegisim.com/edk19-takvim/ adresinden görebilirsiniz.

EDK İZMİR ORGANİZASYONU

Eğitimde Değişim Konferansı bir grup öğretmen tarafından kurulan Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından İzmir yerel partnerleri; Psikolojik Danışman Didem Çavuşlu, Egitimci Roportaji ve Mor Sincap Organizasyon & Danışmanlık Kurucusu Gamze Er ve Bir Sınıf Değişir ve Ada Eğitim Danışmanlık Kurucu , Eğitimci Osman Çağrı Şahin tarafından organize edilmektedir. İzmir’in birçok okulunun yöneticisinden oluşan danışma kurulumuzla düzenli olarak toplantılar yapmaktayız.

KATILIM ÜCRETİ VE KAYITLAR

Katılım ücreti 150TL’dir. Katılımcı kayıtlarımız Katılımcı Kaydı bölümünden yapılabilir.