SAS ‘a kulak verin! Bazen başarmak için Sizi Anlayan bir Sistem gerekir.

20 Nis 2019
14:50-15:40
Cep Sineması

SAS ‘a kulak verin! Bazen başarmak için Sizi Anlayan bir Sistem gerekir.

Sinirbilim ve beyin plastisitesi alanlarında yapılan araştırmalara dayanarak geliştirilen SAS Metodu; müziği, tonları ve konuşma seslerini kulaklıklar aracılığı ile beynin iki yarı küresi arasındaki iletişimi geliştirerek pozitif değişimler yaratan bir yöntemdir.

Küçük bir ses dalgasından büyük sonuçlar elde ettikçe aslında ”küçük” diye adlandırılan kavramın bizim dünyamızda çok da küçük olmadığını fark ettik ve bu farkındalık binlerce kişinin hayatında pozitif değişimler yaratmamızın temelini oluşturdu. SAS Dinleti Programları dikkat ve odaklanma sorunlarından, okuma ve yazma problemlerine, gelişimsel sorunlardan dil ve konuşma becerilerine, iş hayatı stresinden yaratıcılık ve üretkenliğe kadar çocuk ya da yetişkinlerle çalışan profesyoneller tarafından kullanılabilen ve kısa sürede kişide olumlu değişimler yaratan etkili bir araç.

3 yaş ve üzeri tüm bireylerde kullanılan SAS metodu özellikle eğitim faaliyetlerinde çokça tercih edilmektedir.  Son dönemlerde sık görülen dikkat dağınıklığı, anlama problemleri ve sınav kaygısına yönelik SAS metodu öğrencide  pozitif fark oluşturmaktadır.