Ahmet ALKAYA

Edremit BİLSEM Fen Bilimleri Öğretmeni

1985 Kayseri doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 2007 yılında Gazi Üniversitesi Kırşehir Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi öğretmenliğinden mezun oldu. Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Tezsiz Yüksek Lisansi 2022 yılında bitirdi. Tuzla Halil Türkkan İmam-Hatip Ortaokulu'nda STEM Labaratuvarında Fen Bilimleri dersleri verirken"Mavi Mercan Gençlik Merkezi El Cezeri Robotik STEM Atölyesi'nde eğitmenlik yapmıştır. Hali hazırda Balıkesir Edremit Bilim ve Sanat Merkezinde Fen Bilimleri Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Evli olup, Zeynep Sena ve Elif Gülce'nin babasıdır.

16:30-18:00 A-1 B BLOK ZEMİN KAT 1.DERSLİK

22 Ekim 2022 Cumartesi 9. EDK Programı

Kağıt Devreler Atölyesi

Atölye Açıklaması

Bu eğitim; çocukların eğlenceli ve aynı zamanda sanatsal bir şekilde kağıt üzerinde elektrik devrelerini kurmalarını sağlacaktır. Kağıt devreler aynı zamanda projelerinize ışık eklemenin en güzel yolu.
Bir elektrik devresi yerine bir kağıt yüzeyine üzerine inşa işleyen elektronik bir devredir. Görsel sanat yaratıcılıklarında sonsuz projeler geliştirilebilir.
Bir kağıt devresi; iletken bakır bant, LED’ler ve saat pili gibi bir güç kaynağı kullanarak kağıt veya karton pano üzerinde düzenlenmiş olan düşük voltajlı bir elektronik devredir. Kağıt devrelerini oluşturmak, özellikle ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukların elektriğin temellerini ve devrelerin nasıl çalıştığını öğretmesi için harika bir yoldur. Devrenize ışıklar, sensörler veya motorlar ekleyerek teknolojik sanat projenize farklı bir boyut da ekleyebilirsiniz. Her temamızın sonunda bulunan Sıra Sende bölümünde hayal gücünüzün sınırsız dünyasında kağıt devre tasarımlarını yapmanızı bekleyeceğiz.