Arda ERGEZ

Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı

Arda ERGEZ, 1981 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünde, yüksek lisansını ise Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Matematik Öğretmenliği alanında tamamlamıştır.
Uğur Okulları çatısı altında Türkiye geneli 116 okul ve 141 kurs merkezinin eğitim-öğretim süreçlerine liderlik eden Arda ERGEZ, kurumda eğitim-öğretimden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Eğitim sektöründeki profesyonel meslek hayatının 20. yılında olan ERGEZ, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarında matematik öğretmenliği, teknoloji liderliği, kurucu kampüs müdürlüğü, bölge koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, okul gelişim ve yönetim ekiplerinde yer almıştır. Üst düzey yöneticilik yaptığı eğitim kurumunda, okul kuruluş çalışmaları, ulusal ve uluslararası müfredat geliştirme çalışmaları, küresel hedeflerin müfredata entegrasyonu, yabancı dil ve çift diploma programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, öğretmen-yönetici mesleki gelişim ve hizmet içi eğitim programlarının geliştirilmesi, proje ve ülke geneli yarışmalara katılım süreçlerinin takibi, üniversite ve okul iş birliği programlarının tasarlanması ve uygulanması, bağımsız anaokulu programlarının geliştirilme süreçleri, eğitim kurumu işletme modellerinin kurgulanması süreçlerine aktif liderlik etmekte olup, insan kaynakları ve işe alım süreçlerinde karar verici olarak rol almaktadır.Okul yöneticilerinin liderlik becerilerinin geliştirilmesi, üstün yetenekli öğrencilerin eğitim süreçlerinin yönetilmesi ve öğretmenlere yönelik yetkin teknoloji kullanımı ve öğretim tasarımı alanlarında Türkiye’nin birçok şehrinde yüz yüze ve online eğitim seminerinde konuşmacı olarak yer almıştır. Matematik alanında ortaokul düzeyinde 3 kitabı yayınlanmış olan Arda ERGEZ, evli ve 2 çocuk babasıdır.

14:20-15:00 S-4 A BLOK ZEMİN KAT 4.DERSLİK

22 Ekim 2022 Cumartesi 9. EDK Programı

Geleceği Tasarlayan Öğretmen

Sunum Açıklaması

Gelecek 20 yılın mesleklerinde aktif rol alacak olan alfa kuşağı öğrencilerimizi 20 yıl sonrasının donanımları ile şimdiden nasıl yetiştireceğiz? Öğretmenlerimiz geleceğin mesleklerini yakından tanıyor mu? Tercih edilecek bu meslek alanlarında kimler ve hangi yetkinlikler öne plana çıkacak?

Bu sorulara cevap arayacağımız “Geleceği Tasarlayan Öğretmen” sunumunda; PISA ve WEF verilerine göre 20 yıl sonrasını inşaa etmek için teknoloji lideri, etkili geri bildirim veren, psikolojik sağlamlığı yüksek, mesleki gelişimine yatırım yapan öğretmenler olmanın yollarını birlikte ele alacağız.