BURCU AYBAT

İELEV Özel 125. Yıl İlkokulu/Ortaokulu Müdürü

BURCU AYBAT

İELEV Özel 125. Yıl İlkokulu/Ortaokulu Müdürü

Biography

Eğitimde yenilikçi yaklaşımlar ve uygulamalar, öğretmenler için mesleki gelişim programları, öğretim programı geliştirme ve teknoloji entegrasyonu konularında 17 yıldan fazla süredir Robert Kolej, Enka Okulları, ODTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında pek çok farklı pozisyonda çalışma fırsatı yakaladı. Şu an İELEV Özel 125. Yıl İlkokul ve Ortaokulunda okul müdürü olarak görev yapmaktadır. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Doktorasını Bahçeşehir Üniversitesinde Eğitim Teknolojileri bölümünde yapmaktadır. Uzmanlık alanları arasında müfredata yenilikçi yöntemlerin, yaklaşımların ve teknolojilerinin entegrasyonu; öğretmenler ve öğrenciler için profesyonel gelişim ve liderlik programları bulunmaktadır. Öğretmenlerin 21. yüzyılda başarılı ve mutlu bir nesil yetiştirmeleri için dönüşümü nasıl başlatabileceklerini anlatan ve en son 7. baskısını yapan “Öğretmen 2.0” kitabını yazdı. Selçuk Doğan’la birlikte yazdığı ikinci kitabı “Öğretmen 2.0: Tasarımcı” Temmuz 2017’de yayımlandı. Son kitabı olan “Geleceği Kodlayanlar” ise aralık ayında okurlarıyla buluştu.

KAGIDER (Kadın Girişimciler Derneği) ve Microsoft tarafından Mayıs 2016’da Türkiye’de yılın en başarılı kadın eğitimcilerinden biri seçildi. K12 düzeyinde Türkiye’nin tek “Adobe Eğitim Lideri”dir. 2013 yılında Google Apps for Education Certified Trainer, 2015 yılında Microsoft Innovator Expert, 2015 yılında Common Sense Certified Educator unvanlarını aldı.

Farklı okullarda ve branşta çalışan 300’den fazla öğretmenin Türkiye’deki eğitimi dönüştürmek adına birlikte hareket ettiği Egitimtek öğretmen ağının eş kurucusudur. 2014 yılından bu yana 100’den fazla eğitmen yazarın aktif olarak yazdığı “Eğitimde Teknoloji” blog sayfasını kurdu. Türkiye’nin ilk düzenli Twitter sohbeti #egtkonus’u başlatan ve yöneten ekibin içindedir. Öğretmenlere yönelik hazırlanan ETUSP, STEM ve Maker Öğretmen sertifika programlarını hayata geçirdi. Edtechist ve EDK gibi uluslararası eğitim konferanslarının organizasyon komitelerini yönetti. 40’tan fazla okulda 1:1 laptop programının uygulanması ve öğretmen profesyonel gelişim programının hayata geçirilmesi konusunda danışmanlık yaptı. Son üç yılda 100’den fazla, farklı öğretmen grubuna yenilikçi yöntem, yaklaşım ve teknolojilerin müfredata entegrasyonu konusunda eğitimler verdi.

All session by BURCU AYBAT