KAMİL KASACI

KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Kurucusu

KAMİL KASACI

KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi Kurucusu

Biography

Kişisel Gelecek Tasarımcısı, Kişisel Marka Konumlandırma uzmanı, Profesyonel Koç, Mentor, Eğitmen. Career Pass,  KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi ve MARKAHANE Kurucusu. 

Ortaöğrenimini TED Ankara, Samsun ve Kadıköy Maarif Kolejinde tamamladıktan sonra A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu ve uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı.

İş hayatına 1981 yılında başlayan Kamil Kasacı, Dış Ticaret Sermaye şirketlerindeki 7 yıllık profesyonel iş hayatı sonrası, ilk girişimini 1990 yılında triko ve el örgüsü alanında Lena Tekstil’in kurucusu olarak yaptı. 19 yıllık iş deneyimi sonrası, tekstil hazır giyim alanını bırakarak  ikinci girişimini AKOR  Yönetim Danışmanlığı, Eğitim ve Proje Hizmetleri firmasını kurarak gerçekleştirdi.

Önde gelen giyim markalarından birinin Marka Lisansı projesini yürüttükten sonra, 2009’da Marka Konumlandırma çalışmalarına başladı ve Mevlut Güleç ile birlikte kurdukları  MARKAHANE ile Kişisel Marka Konumlandırma, Marka Check Up,   Marka Gençler Kulübü, ve Marka Liderler Kulübü çalışmalarını yürüttü.

Aralık 2012’de bir İSTKA Projesi olarak başlayan,  KariyerİST Kariyer ve Girişimcilik Merkezi ‘ni kurdu. Merkez halen üniversite öğrencileri ve yüksek okul mezunlarına kişisel gelecek ve kariyer planlamaları için hizmet vermeye devam ediyor.

KariyerİST’in 3. Yılında, Aralık 2015’te  Mevlüt Güleç ile birlikte, üç yıllık deneyim üzerine inşa ettikleri Career Pass girişimini başlattı.

İş yaşamı dışında her zaman sivil toplum ile içiçe olan Kamil Kasacı, 1996- 2016 yılları arasında,  TRİSAD ‘da (Triko Sanayicileri Derneği ) YK üyeliği. İTKİB’de Triko Sektörü Envanteri Eş başkanlığı, Triko Meslek Komitesi Başkan Yrd.lığı,  İTKİB 2005 mail grubu moderatörlüğü, TUBİTAK Vizyon 2023 projesinde İTKİB adına Tekstil Paneli üyeliği ve Türkiye Hazır Giyim Federasyonu ( TMHF ) Genel Sekreterliği yaptı. 2009 sonrası İstanbul Mülkiyeliler Vakfı (İMV)  Eğitim ve Proje Danışmanı, 2013’ten bu yana, KariyerİST Kurucusu, Mayıs 2016’dan itibaren de Koçluk Platformu Derneği (KPD ) YK üyesi olarak sivil toplumda gönüllü çalışmalara devam ediyor.

All session by KAMİL KASACI