M. Talha ÇAMAŞ

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı

M. Talha ÇAMAŞ

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı

Biography

1950’de İstanbul’da doğan M. Talha Çamaş, orta öğrenimini Darüşşafaka Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. 1971’de turizm sektörüne giren Çamaş 1981’de ortağı ve yönetim kurulu başkanı olduğu Visitur AŞ’yi kurdu. Özellikle kongre turizmi alanında ülkemizde uzmanlaşan ilk yönetici olarak sektörde bu dalın gelişmesi için çalışmalar başlattı. HABİTAT II, AGİT, 10. Dünya Kulak Burun Boğaz Kongresi, Dünya Satranç Olimpiyatları, NATO Zirvesi gibi birçok ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve toplantının fiilen yönetiminde bulundu.

1993-1999 tarihleri arasında Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Turizm Seyahat Acenteleri Vakfı’nın (TURSAV), kurucusu olduğu Lütfi Kırdar İstanbul Kongre ve Sergi Sarayı’nın işletmeci şirketi UKTAŞ AŞ’nin başkanlığını, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi bürosunun kurucu icra kurulu üyeliğini yaptı. Halen TABA (Türk-Amerikan İşadamları Derneği), TURKAB (Türkiye-AB İşbirliği Derneği), Uluslararası SKAL, ASTA (Amerikan Seyahat Acenteleri Birliği) ve JATA (Japon Seyahat Acenteleri Birliği) aktif üyesidir.

Abdi İpekçi-Türk- Yunan Dostluk ve Barış Ödülü ile Fransız Turizm Altın Madalya Ödülü sahibi olan Çamaş’ın çeşitli makale ve deneylerini topladığı “Dönence“ isimli bir kitabı yayınlanmıştır. Yönetim Kurulu Başkanı 1950’de İstanbul’da doğan Talha Çamaş, Darüşşafaka Lisesi’nden 1969’da mezun oldu. Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. 1971’de turizm sektörüne giren Çamaş, 1981’de ortağı ve yönetim kurulu başkanı olduğu Visitur AŞ’yi kurdu. Habitat II, Agit, 10. Dünya Kulak Burun Boğaz Kongresi, Dünya Satranç Olimpiyatları ve NATO Zirvesi dahil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum ve toplantının organizasyonunu üstlendi.

1993-1999 yılları arasında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Turizm Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV ) ile UKTAŞ AŞ Başkanlığı, İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Kurucu İcra Kurulu Üyeliği yaptı.

Abdi İpekçi Türk-Yunan Dostluk ve Barış Ödülü ile Fransız Turizm Altın Madalya Ödülü’nün sahibi olan Çamaş’ın “Dönence” isimli kitabı bulunuyor.

All session by M. Talha ÇAMAŞ