Mesrure Edip Tekay

Eğitim Uzmanı

Mesrure Edip Tekay

Eğitim Uzmanı

Biography

Kişisel

2014 yılından itibaren profesyonel hayatımı eğitim uzmanı, okul lideri ve koç olarak sürdürmekteyim. 30 yılı aşkın bir süre Ankara ve İstanbul’un en iyi özel okullarında kurucu müdür, okul lideri, öğretmen ve eğitim uzmanı olarak çalıştım. Çocukların yetişmesinde iyi eğitimin fazlasıyla rolü olduğuna inanıyorum ve bu konuda sorumluluğu olan yetişkinlere ulaşarak çocukların hayatında fark yaratacak dokunuşlarda bulunmaya çalışıyorum. Her yaştan öğrenen için uygun öğrenme ortamı yaratmak önemli ve etkilidir. Değişim ve dönüşüm mümkün ve bu değişimin özellikle çocuklar için daha iyi bir yaşam ve daha iyi bir gelecek sağlaması herkesin, hepimizin sorumluluk almasıyla mümkün olacaktır.

Çalışma

1980 yılında Ankara’da Yükseliş Kolejinde İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladım. 1987 yılından itibaren Özel İlkem Lisesi’nde İngilizce öğretmeni, bölüm başkanı ve müdür yardımcısı olarak görev yaptım. 1994-1998 yılları arasında İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent İlk ve Ortaokulunda kurucu müdür olarak deneyimim oldu.  1998 yılında İstanbul’da Vehbi Koç Vakfı  Koç Özel İlk ve Ortaokulun’un kurucu müdürü olarak göreve başladım ve  Eylül 2013’de emekli olarak ayrıldım.

Halen Vehbi Koç Vakfı’nın eğitim projelerinde danışmanlık yapmaktayım.  

Eğitim

Gaziantep Akyol İlkokulu, Özel Gaziantep Koleji, Ankara Gazi Üniversitesi İngilizce Bölümünde okudum ve Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Lisansüstü derecesi aldım.

Uluslararası kuruluşlardan aldığım bir çok eğitim sertifikası, özel ve resmi kurumlardan aldığım çok sayıda eğitime katılım belgem var.

All session by Mesrure Edip Tekay