Pınar YAHŞİ

Ankara Zübeyde Hanım MTAL Öğretmen

Bir gün on ikinci sınıflarda öğretmen bir soru sordu. Öğrencilerinden gelen yanlış cevaplara karşılık verirken içinden “Ardışığım Neredesin?” diye söylenmeye başladı. Bu arada nasıl oluyor da çözmek için gereken bilgiyi ifade ettikleri halde doğru sonuca ulaşamıyorlar diye düşünüyordu.
İşte buna cevap ararken matematiğe karşı olumsuz tutumun küçük yaşta başlayarak kartopu gibi büyüdüğü bilgisinden yola çıkarak matematik kaygısının oluşmasını engellemek için basit ama temel bir yöntem olarak oyunları kullanmak istedi. Oyunların matematik terim ve tanımlarını kavratmasına, az bir materyalle sınıf içinde kolaylıkla uygulanabilir olmasına, saklambaç, körebe gibi klasik çocuk oyunlarının ruhunu taşımasına dikkat ederek tasarlamaya çalıştı ve uyguladı.
Ardışığım Neredesin? Projesi ile oyunlarını hayata geçiren Pınar Yahşi bir matematik öğretmeni olarak çocuklara matematiği sevdirmeyi ve matematik korkusunu yok etmeyi amaçlamaktadır.

16:30-18:00 A-8 B BLOK 1.KAT 8.DERSLİK

22 Ekim 2022 Cumartesi 9. EDK Programı

Ardışığım Neredesin?

Atölye Açıklaması

"Ardışığım Neredesin?" "Ortada kim Var?" "Nereden Bütün?" isimli oyunların oynanması ve diğer oyunların kısaca tanıtımı.