Prof.Dr. Burhanettin DÖNMEZ

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof.Dr. Burhanettin DÖNMEZ

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi

Biography

Lisans ve Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi’nde Doktorasını İnönü Üniversitesi’nde  Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi alanında yaptı. Milli Eğitim Bakanlığında il ve merkez teşkilatında çeşitli kademelerde öğretmen ve yönetici olarak 10 yılı aşkın bir süre çalıştı, 30  yıla yakın bir süredir  İnönü Üniversitede  çalışmaktadır.  

Dr. Dönmez, yönetici olarak, çeşitli dönemlerde Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı,  Dekan yardımcılığı,  Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Rektör Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Eğitim Fakültesi Dekanlar Konseyi  üyesi ve bir dönem  başkanı olarak görev yaptı. 2008 yılından beri YÖK Öğretmen Yetiştirme Çalışma Grubunda görev yapmaktadır. MEB’ in Öğretmen Strateji Raporunun hazırlanmasında, 18. ve 19. Milli Eğitim Şuralarında etkin olarak görev üstlendi.

İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisinin editörlüğünü yapmaktadır. Uzmanlık alanı ile ilgili çeşitli dergilerde yayınlanmış 50’den fazla makalesi ve 60 kadar bildirisi, ortak yazarı olduğu altı kitabı bulunmaktadır.  Eğitim sistemi ve yönetimi ile ilgili etkinliklere katkıda bulunmaya özen göstermektedir.

All session by Prof.Dr. Burhanettin DÖNMEZ