Yasemen Çalışkan

5N1K Gelişim Akademisi Genel Müdürü

Yasemen Çalışkan

5N1K Gelişim Akademisi Genel Müdürü

Biography

5 senelik Öğretmenlik deneyimiyle birlikte Ankara Üniversitesi Biyoloji master derecesi aldıktan sonra profesyonel iş hayatına, sağlık sektörün de İnsan Kaynakları Departmanında görev alarak devam etme kararı aldı.

7 senelik Sağlık sektöründe İnsan Kaynakları Yöneticiliği ile birlikte TÜSİAV Gelişim Platformu Başkan Danışmanı,  EYUDER Yönetim Kurulu Üyesi, Kalite Derneği, İtibar Yönetimi Enstitüsü, Lösev, Türkiye Basketbol Federasyonu gibi hem iş hem de birçok sivil toplum kuruluşunda faal olarak görev aldı.

TED Üniversitesi  Eğitim Kurumları İşletmeciliği Master Programına devam etmektedir.

Uzmanlık alanını güçlendirecek
– New York Business              İnsan Kaynakları Yönetimi Programı, Ücret Yönetimi, İş Kanunu, SGK Kanunu, Borçlar Kanunu
– Kalite Derneği                      EFQM Mükemmellik Modeli, Süreç Yönetimi, Stratejik Yönetim, Hedef Bazlı Yönetim, Ücret Yönetimi, AB Projeleri
– ICT                                       Koçluk Programı, NLP, Reiki
– Indense                                Özlük İşleri, Bordrolama, İş Kanunu, SGK Kanunu
– İstanbul Kültür Üniversitesi  Eğitici Eğitimi Programı, Akran Koçluğu, Proaktif Davranış ve Yürekten Hizmet, Liderlik-Koçluk-Mentörlük, Ekip Yönetimi
– KOSGEP                             Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
– TSE                                     ISO-9001
– TÜRKAK                             Akreditasyon ISO 17025
– Hacettepe Üniversitesi        Bağımsız Doping Alım Görevlisi (BADNAG)
– BCC Turkey                        İşe Alım ve Mülakat Teknikleri, Profesyonel İletişim Teknikleri, Dış Kaynak Kullanımı, İletişim&Etkileşim&Kurumdaşlık, Strateji ve Taktikler, Koçluk
– Metalog                               Yaşayarak Öğrenme gibi birçok eğitimi ve sertifika programını başarı ile tamamladı.

2014 yılında Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık alanlarında profesyonel deneyimlerini “Yaşayarak Öğrenme” Modeli ile paylaşmak için 5N1K Gelişim Akademisi’ni kurdu.

Uygulamalı Atölye Çalışmaları;  Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Üst Düzey Yönetici Asistanlığı, Ortak Dil Yaratma, Kendi Özüne Yolculuk, İletişim Becerilerini Geliştirme,  Liderlik, Yönetimde İnsan İlişkileri, Bireysel Gelişim Süreci, Proaktif  Davranış, Öğrenmeyi Öğrenme, Etkin Koçluk Becerileri, Hedeflerle Yönetim, Stres ve Ben, Zamanı Yakala, İletişim Sanatı, İnsanları Tanıma Sanatı, Proje Yönetimi, Problem Çözme Teknikleri, Duygu Durumu Yönetimi, Pozitif  Yaşam Becerileri, Toplantı Yönetimi, Yürekten Hizmet, Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi, Takım Çalışması, Stratejik Yönetim, Değişim Yönetimi, Süreç Yönetimi, Empati, Duygusal Zeka, Karar Alma,  Değerlerimiz, Kendini Tanıma, TGROW Modeli, Vizyon Yürüyüşü, GZFT Analizi, Pozitif Değişim başlıkları ile 50 farklı uygulamalı eğitimler vermektedir.

5N1K Gelişim Akademisi faaliyet alanları; Danışmanlık, Proje, Bilişim Teknolojileri, Koçluk, Uygulamalı Atölye Çalışmaları  modeli ile fark yaratmaya devam ediyor.

Ankara Life Dergisinde, 2015 yılı itibariyle “5N1K Röportaj” köşesinde profesyonel iş dünyasında ki deneyimlerini yaptığı röportajlarla paylaşmaya devam ediyor.

Ekonometri Dergisinde, 2015 yılı itibariyle “5N1K Röportaj” köşesinde profesyonel iş dünyasında ki deneyimlerini yaptığı röportajlarla paylaşmaya devam ediyor.

5N1K Gelişim Akademisi,  “Bir Kitap Bir İnsan” ve “Bir El Uzatır mısın?” Sosyal Sorumluluk projeleriyle topluma katkı sağlayacak her projede var olduğunu gösteriyor.

EYUDER, 2016 yılı itibariyle “Yönetim Kurulu Üyesi” olarak eğitime gönül veren Sivil Toplum Kuruluşunda topluma katkı sağlamak için görev almaktadır.

TÜSİAV, 2016 yılı itibariyle “Gelişim Platformu Başkan Danışmanı” olarak Öğrenme ve Gelişim sürecinde İş dünyasına katkı sunmaya devam etmektedir.

 

All session by Yasemen Çalışkan

Mentörlük Atölyesi

10:30-11:30
110