Doç.Dr. Sedef CANBAZOĞLU BİLİCİ

Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi

Doç.Dr. Sedef CANBAZOĞLU BİLİCİ

Aksaray Üniversitesi Öğretim Üyesi

Biography

Lisans derecesini 2006 yılında, Kocaeli Üniversitesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’ndan almıştır. Yüksek lisans eğitimini 2008 yılında, doktora eğitimini ise 2012 yılında Gazi Üniversitesi’nde Fen Bilgisi Eğitimi alanında tamamlamıştır. 2006-2007 yılları arasında özel bir kuruluşta fen bilgisi öğretmenliği yapmıştır. 2007- 2008 yılları arasında Aksaray Üniversitesi’nde, 2008- 2011 yılları arasında da Gazi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2011 yılında Yükseköğretim Kurulu yurt dışı araştırma desteğiyle Minnesota Üniversitesi STEM Eğitimi Merkezi’nde bir yıl süreyle misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. 2013 yılından itibaren Aksaray Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nda çalışmaktadır. Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı görevine devam eden Dr. Canbazoğlu Bilici, aynı zamanda TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programları Danışma ve Değerlendirme Kurulu üyeleri arasında yer almaktadır.

Yüksek lisans tezi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığı (EARGED) tarafından düzenlenen “2010 Yılı Eğitim Araştırmaları Ödüllü Yarışması”nda Fen ve Matematik Alanında 2.’lik ödülü almıştır. 2014 ve 2015 yıllarında lisans öğrencileri ile yürüttüğü projeler Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) tarafından ödüle layık görülmüştür. 2016 yılında ise Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Microsoft işbirliği düzenlenen “Teknolojinin Kadın Liderleri Ödülleri Yarışması”nda yılın başarılı kadın eğitimcilerinden biri olarak seçilmiştir.

Dr. Canbazoğlu Bilici’nin öğretmen eğitimi, teknolojik pedagojik alan bilgisi ve STEM eğitimi konularında Avrupa Birliği ve TÜBİTAK tarafından desteklenen çeşitli araştırma projeleri, atölye çalışmaları, seminer ve yayınları bulunmaktadır.

All session by Doç.Dr. Sedef CANBAZOĞLU BİLİCİ

Panel: Yeni Nesil Öğrenme

11:00-11:50
Konya Oditoryum

Dijital Çağda Öğretmen Olmak

13:50-15:40
Miryokefalon Salonu