Zeynep ÜNLÜ MUTLU

Bi Bashka Akademi Kurucusu & P4C Uzmanı

Zeynep Ünlü Mutlu; Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 17 sene TED Ankara Koleji'nde okul öncesi öğretmenliği ve ardından Türk Eğitim Derneği'nde eğitim uzmanı olarak görev aldı.
2021 yılında Bi Bashka Akademi'yi kurdu. Akademide öğretmenler, ebeveynler, çocuklar ve gençlerle bir araya geliyor; düşünme becerileri atölyeleri, gelişimsel koçluk, olumlu alışkanlık kazandırma çalışmaları ve okul öncesi öğretmen eğitimleri gerçekleştiriyor.
Çocuklar ve Topluluklarla Felsefe/Philosophy With Children-P4C uzmanı olarak topluluklarla felsefi soruşturmalar gerçekleştiren Zeynep Ünlü Mutlu; evli ve bir çocuk annesidir.

16:30-18:00 A-2 B BLOK ZEMİN KAT 2.DERSLİK

22 Ekim 2022 Cumartesi 9. EDK Programı

Çocuklarla Felsefe Atölyeleri ve Düşündüren Takım Oyunları

Atölye Açıklaması

P4C Atölyelerinde de neler oluyor?
Düşünmek, kendi fikrini başka arkadaşlarının fikirleriyle karşılaştırmak, yeri geldiğinde itiraz etmek yeri geldiğinde hak vermek.
Özenli dinlemek, fikrini nedenlendirebilmek, içini doldurabilmek, bir kavrama altından üstünden sağından solundan bakabilmek
Bir fikre, kavrama şüphe ile yaklaşmak, bazen varsaymak bazen yok saymak
Farklı düşünmek, başka fikirlerle aklı karışmak ve düşünce çukuruna düşmek, oradan belki yeni belki mevcut ama daha sağlam düşüncelerle çıkmak
Toplulukla birlikte ama özerk hareket etmek, saygı göstermek, saygı görmek
Tüm bu beceri ve tutumlar Çocuklarla Felsefe pedagojisinin içerisinde bolca yer almaktadır.
Çocuklarla Felsefe atölyelerinde çocuklar, özgürce fikirlerini söyleyebildikleri, kavramlar üzerine düşünebildikleri ve bunu alışkanlık haline getirebildikleri bir soruşturan topluluğun üyesi olurlar.
Atölyelerimizde düşünmek serbest, sormak serbest, kafa karıştırmak ve oradan daha güçlü sorularla çıkabilmek serbesttir!