EDK19 TEACHMEET

EDK19 TEACHMEET

“Meslek Sırrı” nız var mı? Bir öğretmen olarak sınıfta kullandığınız bir uygulama veya yöntem güzel etkiler doğurdu mu? Sahneye çıkıp paylaşmak, orada bulunan meslektaşlarınıza ilham vermek ister misiniz?

EDK, birçok eğitimcinin, okul liderinin ve yöneticinin çalıştay ve sunumlara ev sahipliği yaparken sahne sırası Teachmeet’de size de gelebilir. Mikrofonu elinize alıp seyirciler arasından bir kişiye bile “evet hiç aklıma gelmemişti!”; “ben de bunu denemeliyim!” dedirtmek istemez misiniz? İlhamı veren siz olmak istemez misiniz?

EDK19 TEACHMEET’e BAŞVURUN!

16 Şubat’ta İzmir Işıkkent Eğitim Kampüsünde düzenlenecek bu etkinlikte mikrofonun sizde olmasını ve tüm dikkatleri üzerinde olmasını istiyorsanız Türkiye’de üçüncü defa gerçekleşecek Teachmeet’ e siz de katılın.

Teachmeet te 5dk. süren Mikrosunum yapabilirsiniz. Bu sunumlar esnasında Powerpoint veya Prezi gibi programlar kullanılmaz! Bunların yerine, sınıfta ortaya çıkan ürünlerinizden kesitler, etkinlik sırasında çekilmiş resimler gösterebilir, kısa bir video çekip Youtube ’a koyabilirsiniz.

TEACHMEET’TE SUNUMLAR

TeachMeet’in amacı iyi uygulama örneklerini paylaşmaktır- gerçekten sınıfta veya okulunuzda hali hazırda uyguladığınız uygulamaları, (teoride olanlar değil), ya da ilginç birşeyler paylaşabilirsiniz. (“Bu web sitesini veya aracı daha önce gördünüz mü?”)

Sunum yapanlar rasgele seçilmektedir-Kısıtlı zamanda çok fazla sunum olabileceği için, sunum yapamayabilrsiniz. Sunumunuzu ve kaynaklarınızı online olarak paylaşmanız halinde, sunum yapamasanız bile diğer katılımcılarla paylaşma fırsatı sağlayacaktır.

EDK19 Teachmeet’te sunum yapmak isteyenler öncelikle bu formu eksiksiz doldurarak göndermelidir. Son başvuru tarihi 9 Şubat 2019’dır.

EDK19 Teachmeet başvuruları 15 Ocak 2019’da başlayacaktır.