9. Eğitimde Değişim Konferansı İçin Geri Sayım Başladı!

 9. Eğitimde Değişim Konferansı İçin Geri Sayım Başladı!

9. Eğitimde Değişim Konferansı (EDK), Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından, Özel Ankara ABC Okulları ev sahipliğinde yapılacaktır. 

22 Ekim 2022 Cumartesi başkentimiz Ankara’da ABC Okullarında düzenlenecek olan 9.EDK, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan eğitim gönüllülerine eğitime doyacakları ve tadı damaklarında kalacak bir günü yaşatmak için hazırlanıyor. 

Yeni bilgi ve uygulamaların paylaşılacağı EDK’22; okul kurucularını, liderleri, öğretmenleri, eğitim teknolojisi uzmanlarını, üniversiteler ve bu konular ile ilgilenen kişileri ağırlayacaktır.

EDK22 NELER VAR?

Konuşmacılar

Alanında uzman öğretmenler, akademisyenler, sanat ve bilim alanında çalışmalar gerçekleştirmiş eğitim gönüllülerinin bir araya geleceği 9.Eğitimde Değişim Konferansı’mızda  Prof. Dr. Ziya SELÇUK ve  Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN’ın  konuşmalarının ardından eş zamanlı gerçekleşecek olan atölye, sunum ve panellerden sonra  Yazar Şermin YAŞAR’ın ‘Kelime Müzesi’ kapanış konuşması ile 1000+ den fazla misafiri ağırlayacak olmanın sevincini yaşayacağız.

Paneller 

Etkili STEM Eğitimi için Öğretmen Yeterliklerinin Güçlendirilmesi panelinde;  ESOGÜ Eğitim Fakültesi Doç. Dr. Ersin KARADEMİR, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Doç. Dr. Sedef CANBAZOĞLU BİLİCİ, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Defne YABAŞ,  Millî Eğitim Bakanlığı’ndan Dr. Selçuk Yusuf ARSLAN bizlerle birlikte olacaktır.

Panel Başkanlığını Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalı’ndan  Prof. Dr. Necati CEMALOĞLU gerçekleştirecek. ‘Eğitimde Değişim Uygulamalarının Dünü Bugünü Yarın’ ı başlıklı panelinde Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Programları ve Öğretimi Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Hünkâr KORKMAZ, Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Eğitim Teknolojileri Bölümü’nden  Doç. Dr. Çelebi ULUYOL ve Millî Eğitim Bakanlığından Dr. Mehmet Ali YARIM konuşmalarıyla bizlere eşsiz bir bilgi paylaşımında bulunacaklar .

ATÖLYELER

Ana konuşmacıların haricînde EDK22, çeşitli alanlarda atölye çalışmaları ile devam ederken alanında uzman konuklarımızın ilginizi çeken konularındaki atölye çalışmalarına katılabileceksiniz. Gün boyunca gerçekleşecek olan  eş zamanlı atölye çalışmalarıyla katılımcılar, konuyu derinlemesine öğrenerek kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.

EŞ ZAMANLI OTURUMLAR/SUNUMLAR

Eş zamanlı gerçekleşecek bu ilham verici oturumlarda öğretmenler ve uzmanlar; sınıf deneyimlerini, araştırma bulgularını, eğitim teknolojilerindeki yeni uygulamalarını paylaşacaklar. Bu oturumlar, öğleden sonra gerçekleşecek olup  farklı konularda geniş bir yelpaze sunacak. Oturumların, katılımcılar için ilham verici olması planlanmıştır.

Atölye, sunum ve panellerin detayları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Eğitimin tanığı, medeniyetin başkenti, atamızın evi Ankara’da ilki gerçekleşecek ve ezber bozacak olan  bu büyük organizasyonda  eğitimde değişime ortak ve tanık olmanız için sizleri  9. EĞİTİMDE DEĞİŞİM KONFERANSI’na davet ediyoruz. 

KİŞİSEL ÖĞRENME AĞINIZI OLUŞTURUN

Eğitimde Değişim Konferansı; katılımcıların uzmanlardan öğreneceği, meslektaşlarından ilham alacağı ve karşılıklı olarak birbirine fayda sağlamak amacıyla iş hayatındaki profesyoneller ile iş ve arkadaşlık ilişkilerini geliştirmeye fırsat tanımaktadır.