EDK, eğitimde yenilikçi yaklaşımların yer aldığı 2015 yılından itibaren düzenlenen bir konferanslar dizisidir. 

 Amacımız eğitimcilerin yeni bilgi ve uygulamaları paylaşması ve birlikte öğrenmesidir. 

Konferansların 3 bölümü olmaktadır. 

1.Bölüm : Uzman Paylaşımları
2.Bölüm : İyi Örnekler Paylaşımı
3.Bölüm : İlham Ver

Uzman Paylaşımı :

Konferanslarımızda her temanın bir ana konuşmacısı olmaktadır.

İyi Örnekler Paylaşımı:

10 farklı temada 4’er öğretmen 20’şer dakika boyunca kendi deneyimlerini, iyi örneklerini katılımcılarla paylaşır.

İlham Ver:

10 Farklı temada 5 öğretmenin kendi yaşadıkları bir probleme nasıl yaratıcı çözümler getirdiklerini 5’şer dakika boyunca dinleriz.

Etkinlik Detayları:

EDK eğitimcileri yeni bilgi ve uygulamaları paylaşmaya ve birlikte öğrenmeye davet etmektedir. Okul ve üniversite işbirliği ve eğitim teknolojisi alanlarında atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği, ulusal ve uluslararası alanda uzman konuşmacıların yer alacağı EDK sizleri eğitimde değişime ortak ve tanık olmaya çağırıyor!

EDK’DA NELER VAR?

ATÖLYELER

 EDK çeşitli alanlarda atölye çalışmaları ile devam edecektir. Atölye çalışmalarında alanında uzman konuklarımızdan ilginizi çeken konulardaki atölye çalışmalarına katılabileceksiniz. Gün boyunca eş zamanlı atölye çalışmaları gerçekleştirilecek ve bu çalışmalarla katılımcılar konuyu derinlemesine öğrenerek kendilerini geliştirecekler.

PANELLER

EDK sizleri alanında uzman katılımcılarla gerçekleşecek panel oturumlarına davet ediyor. Birçok uzmanın katılacağı “roundtable” konseptinde planlanan panel oturumlarında görüşler tartışılacak, katılımcılar birçok görüşü öğrenme ve tartışma fırsatı bulacaklar.

EŞZAMANLI OTURUMLAR/SUNUMLAR

Eş zamanlı gerçekleşecek bu ilham verici oturumlarda öğretmen ve uzmanlar sınıf deneyimlerini, araştırma bulgularını, okulda üniversite, flipped learning ve eğitim teknolojilerindeki son trendleri paylaşacaklar. Bu oturumlar öğleden sonra olacak ve farklı konularda geniş bir yelpaze sunulacak. Oturumların katılımcılar için ilham verici olması planlanmıştır.

AKTİVİTELER

Katılımcıların dinlenmek ve meslektaşları ile birlikte eğlenmek için zamana ihtiyaçları olacağına inanıyoruz. Bu amaçla eğlenceli etkinlikler planladık. Katılımcıları daha birçok sürpriz bekliyor olacak.

KİŞİSEL ÖĞRENME AĞINIZI OLUŞTURUN

Bu konferans aynı zamanda insanların birbirleriyle tanışmalarını ve bu şekilde kişisel öğrenme ağlarını oluşturmayı amaçlamakta. Sosyal toplantılar, kahve molaları, eğlenceli oturum araları, dünyanın her yerinden dostluklar ve yeni bağlantılar kurmanızı sağlayacaktır.

Gerçekleştirilen Eğitimde Değişim Konferansları

  • Uluslararası EDK, Edtechist 2015
  • EDK İstanbul, MEF Üniversitesi 2016
  • EDK İzmir,  2019
  • EDK Okul Öncesi, 2019
  • EDK Konya, 2020
  • EDK Gaziantep, 2021
  • EDK STEM Öğretmen, 2021
  • EDK İstanbul Aydın Üniv, 2022
  • EDK Ankara,2022

EĞİTİMDE DEĞİŞİM KONFERANSLARÍ

BÜLTENİNE KAYDOLUN