EDK19 “KONYA” HAKKINDA

4.Eğitimde Değişim Konferansı Anadolu’nun en büyük kongre merkezinde gerçekleştirildi!

Uzmanlardan öğrenebilir, diğer katılımcılardan ilham alabilir ve kişisel öğrenme ağınızı oluşturabilirsiniz. Eğitimde Değişim Konferansı #EDKKonya, katılımcıların uzmanlardan öğreneceği, meslektaşlarından ilham alacağı, iyi bir network oluşturacağı ve öğrenirken eğlenecekleri farklı bir konferans olarak tasarlandı.

Eğitimde Değişim Konferansı; 2015 ve 2016 Yılında MEF Üniversitesinde, Şubat 2019’da İzmir’de gerçekleştirildi.

NEDEN EDK?

Türkiye’nin önde gelen eğitimcileri ve birçok konferansta ana konuşmacı olan uzmanlar EDK’da! Kendi alanlarında uzman eğitimciler tecrübelerini atölyeler ve panellerde paylaşacaklar. Amacımız öğretmenin merak ettiği bir konuyu uzmanlar tarafından verilen atölyelerde öğrenmesi ve yine uzmanların sunumlarına katılarak konuyla ilgili derinleşmesidir.

ATÖLYELER

Gün içinde yer alacak atölye çalışmalarında alanında uzman konuklarımızdan ilginizi çeken konulardaki atölye çalışmalarına katılabileceksiniz. 2 saat sürecek eş zamanlı atölye çalışmaları gerçekleştirilecek ve bu çalışmalarla katılımcılar konuyu uygulamalı olarak öğrenerek kendilerini geliştirirler.

PANELLER

EDKKonya sizleri alanında uzman katılımcılarla gerçekleşecek panel oturumlarına davet ediyor. Birçok uzmanın katılacağı “roundtable” konseptinde planlanan panel oturumlarında görüşler tartışılır, katılımcılar birçok görüşü öğrenme ve tartışma fırsatı bulur.

EŞZAMANLI OTURUMLAR/SUNUMLAR

Eş zamanlı gerçekleşecek bu ilham verici oturumlarda uzmanlar sınıf deneyimlerini, araştırma bulgularını paylaşır. Oturumlar, katılımcılar için ilham verici olacak şekilde planlanmıştır.

AKTİVİTELER

Katılımcıların dinlenmek ve meslektaşları ile birlikte eğlenmek için zamana ihtiyaçları olacağına inanıyoruz. Bu amaçla bazı eğlenceli etkinlikler planlandı. 

KİŞİSEL ÖĞRENME AĞINIZI OLUŞTURUN

Bu konferans aynı zamanda insanların birbirleriyle tanışmalarını ve bu şekilde kişisel öğrenme ağlarını oluşturmayı amaçlamakta. Sosyal toplantılar, kahve molaları, eğlenceli oturum araları ve sosyal bir yemek, yepyeni dostluklar ve bağlantılar kurmanızı sağlayacaktır.

KONFERANS YERİ

Eğitimde Değişim Konferansı Anadolu’nun en büyük kongre merkezi olan Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapıldı.

KONFERANS TARİHİ

4.Eğitimde Değişim Konferansı 20 Nisan 2019 Cumartesi günü yapıldı.

EDK KONYA ORGANİZASYONU

Eğitimde Değişim Konferansı bir grup öğretmen tarafından kurulan Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından organize edildi. EDKKonya’nın organizasyon komitesi başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bengü TÜRKOĞLU‘dur.