Duygu ACAR SEVİM

İDV Özel Bilkent İlkokulu Sınıf Öğretmeni, Bölüm Başkanı

Duygu ACAR SEVİM

İDV Özel Bilkent İlkokulu Sınıf Öğretmeni, Bölüm Başkanı

Biography

2002-2006 yıllarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans eğitimini, 2006-2009 yılları arasında da aynı üniversitede “Okul Öncesi Öğretmenlerinin Kullandıkları Davranış Değiştirme Stratejileri” konulu tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Öğrenimini tamamladıktan sonra 2006 yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uygulama Anaokulu’nda, 2008 yılında Çanakkale Ezine İlköğretim Okulu’nda, 2009 yılında Çanakkale Koleji’nde, 2010 yılında Ankara Özel Yüce Koleji’nde ve 2011 yılından itibaren İ.D.V Özel Bilkent İlkokulu’ nda görev yapan, Acar Sevim halen aynı okulda bölüm başkanı ve sınıf öğretmeni olarak görevini sürdürmektedir.

PYP’yi Gerçekleştirmek, PYP’de Disiplinlerüstü Öğrenme, PYP’de Ölçme-Değerlendirme, PYP’de Matematik, PYP’de Sorgulama Neye Benzer, PYP de Eylem, Öğrenmenin Kanıtları, Bir PYP Sınıfı Nasıldır, Soru Sorma Becerileri, Matematikte Sorgulama, konularında teorik ve uygulama eğitimleri almıştır.

Okul Öncesi Eğitimi, Program Geliştirme, Orff Eğitimi, Okul Öncesi Eğitimde Farklı Yaklaşımlar (Bank Street, Reggilio Emillia, High Scope, Montessori) eğitimlerine katıldı. Kendi alanında sunumlar ve Poster sunumlar gerçekleştirmiştir.

dsevim@bilkent.edu.tr

GSM:05057701099

All session by Duygu ACAR SEVİM