Emine BÖRÜHAN

Eğitimde İnovasyon Dernek Başkanı

1981 yılında Almanya’da doğan Emine Börühan, Başkent Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. 15 senedir de özel okullarda sınıf öğretmenliği yaptı. Şu an özel bir kurumda İlkokul Koordinatörlüğü yapmaktadır. Öğretmen Ağı’nda geliştirilen araç ve yöntemleri uygulayan ve paylaşan Değişim Elçilerinden de biri olan Börühan, ağ gelişimini destekleyen çalışmalara katılmaktadır. 

Eğitim Teknolojileri ile 2015 yılında Etsup5 de tanıştı. Fliplearning, Eğitim Teknolojileri ile Farklılaştırma,Dijital Hikaye Anlatımı modülleri üzerine çalıştı.

Oyunla öğrenme, hibrit eğitim, sorgulama ve araştırma stratejileri üzerine çalışmalar yapmakta. Bunun yanı sıra, ders içeriklerini farklılaştırma gayesiyle yöntemler tasarlamaktadır. Öğretmen ve yönetici eğitimleri ile eğitim vizyonunu paylaşmayı sever. Egtkonuş moderatörlüğü ve aynı zamanda Eğitimde İnovasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte.

Şu an özel bir kurumda İlkokul Koordinatörlüğü yapmaktadır. Öğretmen Ağı’nda geliştirilen araç ve yöntemleri uygulayan ve paylaşan Değişim Elçilerinden de biri olan Börühan, ağ gelişimini destekleyen çalışmalara katılmaktadır.